جستجو

تعمیر دیفراست یخچال سامسونگ

با رادیکال امداد تا انتهای این مقاله همراه باشید . 

تعمیر دیفراست یخچال سامسونگ

تعمیر دیفراست یخچال سامسونگ

وقتی صحبت از تعمیر دیفراست یخچال سامسونگ می شود منظورمون همان یخ زدایی هست. در واقع دیفراست یا یخ زدا، وظیفه یخ زدایی یخچال را بر عهده دارد تا از برفک زدن در یخچال جلوگیری کند.

برای تست یخ زدایی یخچال خود و اینکه یخچال سامسونگ شما به تعمیر دیفراست یخچال سامسونگ نیاز دارد یا خیر بهتر ابتدا  یخچال را از برق بکشید. برای دسترسی به برد کنترل الکترونیکی باید کنترل پنل را از پایین جدا کنیم. سپس مدار گرمکن یخ زدایی را با قرار دادن سیم های مولتی متر روی سیم های متصل به برد کنترل بررسی کنید. مدار دارای تداوم است اگر مولتی متر حدود 10 تا 150 اهم را بخواند.

اگر فریزر یخ زدایی نمی کند، ممکن است مشکل بخاری یخ زدایی، مشکل سنسور یخ زدایی، مشکل صفحه کنترل یا حتی لوله تخلیه مسدود شده از زیر واحد اواپراتور به تشتک اواپراتور در زیر محفظه ها باشد.

یکی از رایج ترین مشکلات یخچال های سامسونگ نوسانات دما است. این مشکل می تواند به صورت خنک کننده ناکافی، سطوح دمایی ناسازگار یا حتی از دست دادن کامل خنک کننده ظاهر شود.

 

تعمیر دیفراست یخچال سامسونگ و نحوه سنسور یخ زدایی

تعمیر دیفراست یخچال سامسونگ و نحوه سنسور یخ زدایی

سنسور یخ زدایی – که ترموستات دو فلزی یخ زدایی نیز نامیده می شود – در صورتی که بخاری به اندازه کافی داغ شود که به اواپراتور آسیب برساند، بخاری یخ زدایی را خاموش می کند. اگر سنسور یخ زدایی یخچال از کار بیفتد: المنت گرمایشی روشن نمی شود. یخ زدگی روی اواپراتور ایجاد می شود و مسیرهای هوا را از اواپراتور مسدود می کند و در نهایت شما به تعمیر دیفراست یخچال سامسونگ نیاز پیدا می کنید.

 

تعمیر دیفراست یخچال سامسونگ و ارتباط آن با بوی بد یخچال

تعمیر دیفراست یخچال سامسونگ و ارتباط آن با بوی بد یخچال

یکسره کار کردن یخچال سامسونگ و یخ زدن یخچال بدون برف سامسونگ و یخ زدن لوله های پشت یخچال سامسونگ و مواد این چنین سبب ایجاد بوی بد در یخچال سامسونگ می شود برای مطالعه بیشتر علت بوی بد یخچال سامسونگ می توانید مقاله مرتبط با آن را مطالعه کنید و برای تعمیر یخچال سامسونگ و تعمیر دیفراست یخچال سامسونگ خود می توانید از تیم متخصص رادیکال امداد کمک بگیرد و می توانید با شماره های  ۰۹۳۵-۹۳۸۹۷۹۲ | ۰۲۱-۵۵۷۹۸۹۹۲  تماس بگیرید.

خواندن مقاله
علت تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی ال جی

 

چرا یخچال سامسونگ من یخ زدایی نمی کند؟

 

برد کنترل یچرا یخچال سامسونگ من یخ زدایی نمی کند؟خ زدایی معیوب – اگر یخچال شما به جای تایمر از برد کنترل یخ زدایی برای کنترل چرخه یخ زدایی استفاده می کند، ممکن است برد معیوب باشد. در حالی که برد کنترل را نمی توان به راحتی آزمایش کرد، می توانید آن را برای علائم سوختن یا قطع شدن قطعه بررسی کنید برای این کار بهتر است  از یک  متخصص در این زمینه  کمک بگیرید زیرا ممکن است یخچال شما به تعمیر دیفراست یخچال سامسونگ نیاز داشته باشد.

یخ زدایی یخچال به این صورت کار می کند که ابتدا، دما – ترموستات یخ زدایی دمای اواپراتور را اندازه گیری می کند و هنگامی که به نقطه تنظیمی برسد برای گرم کردن و یخ زدایی اواپراتور فعال می شود. ضخامت یخ زدگی – یک سنسور مادون قرمز برای اندازه گیری میزان یخ زدگی و فعال کردن عنصر گرمایش پس از رسیدن به ضخامت معین استفاده می شود.

 

چگونه یخچال سامسونگ خود را بعد از یخ زدایی ریست کنم؟

یخچال‌های سامسونگ که دکمه تنظیم مجدد ندارند معمولاً می‌توانند با استفاده از کلیدهای ترکیبی استاندارد بازنشانی شوند. دکمه های Power Cool و Power Freeze را به طور همزمان برای پنج ثانیه فشار دهید و نگه دارید. اگر بازنشانی کار کرد، صدای زنگ می‌شنوید و یخچال با تنظیمات پیش‌فرض پشتیبان‌گیری می‌شود ابته مطمئن شوید این کار را بعد از تعمیر دیفراست یخچال سامسونگ خود انجام دهید.

 

چه چیزی باعث می شود یخ زدایی برای یخچال کارایی نداشته باشد؟

چندین چیز وجود دارد که از رفتن یخچال به چرخه یخ زدایی جلوگیری می کند. علت 1 – صفحه کنترل برفک. اگر بخاری یخ زدایی و ترموستات یخ زدایی کار می کنند، برد کنترل ممکن است معیوب باشد و باید تعویض شود. علت 2 – ترموستات یخ زدایی.برای تعمیر دیفراست یخچال سامسونگ  بهتر است این دو مورد را برسی کنید و سپس اقدام به تعمیر دیفراست یخچال سامسونگ خود کنید.

 

چگونه دکمه یخ زدایی یخچال را تنظیم مجدد کنم؟

چگونه دکمه یخ زدایی یخچال را تنظیم مجدد کنم؟

ابتدا تایمر را در یخچال پیدا کنید و پیچ گوشتی خود را در شکاف کوچک زیر تایمر قرار دهید. در مرحله بعد، تایمر را به آرامی در خلاف جهت عقربه های ساعت بچرخانید تا زمانی که صدای تیک را بشنوید. پس از آن، فن از کار می افتد، یعنی دکمه یخ زدایی مجدد تنظیم شده است البته اگر در این زمینه تخصص کافی ندارید بهتر است از یک تیم متخصص در این زمینه کمک بگیرید که باعث خرابی بیشتر و یا حتی تعمیر دیفراست یخچال سامسونگ نشوید.

خواندن مقاله
علت کم شدن سرمای یخچال سامسونگ

همچنین شما می توانید یخچال سامسونگ خود را مجبور به یخ زدایی کنید برای این کار و جلوگیری از تعمیر دیفراست یخچال سامسونگ شما می توانید به سادگی یک کاسه، قابلمه یا تابه را با آب جوش پر کنید، سپس آن را در قسمت فریزر قرار دهید و در را ببندید. ممکن است بخواهید ظرف را روی یک حوله تا شده قرار دهید تا به جذب آبی که آب می شود کمک کند. بعد از 30 دقیقه کاسه را بردارید و آب باقیمانده را پاک کنید.

یخ زدایی چقدر طول می کشد؟

اگر اجازه دهید یخ به طور طبیعی آب شود، حداقل دو ساعت طول می کشد. اگر یخ بسیار غلیظ باشد، ممکن است 24 ساعت طول بکشد.

چند بار باید یخچال سامسونگ را یخ زدایی کنم؟

اگر اغلب از آن استفاده نمی کنید، باید هر 3 ماه یکبار آن را یخ زدایی کنید. البته اگر دیدید پوشیده از یخ زده است باید فوراً آن را یخ زدایی کنید. برای کمک به حفظ یخ ساز خود، هفته ای یک بار آن را بررسی کنید تا مطمئن شوید که یخ بر روی دستگاه ایجاد نشده است.

 

علائم خرابی ترموستات در یخچال چیست؟

علائم خرابی ترموستات در یخچال چیست؟

نشانه هایی که به شما هشدار می دهد یخچال شما نیاز به تعمیر دیفراست یخچال سامسونگ  دارد:

  • یخچال خیلی گرم است. اگر یخچال احساس سرما نمی کند، این واضح ترین علامت این است که ترموستات شما کار نمی کند و نیاز به تعمیر دیفراست یخچال سامسونگ دارید.
  • یخچال به طور غیرمعمول سرد است.
  • دماهای نوسان یکی دیگر از نشانه های تعمیر دیفراست یخچال سامسونگ می باشد
  • کمپرسور روشن یا خاموش نمی شود به شدت این مورد را جدی بگیرید و بهتر است سریعا به تعمیر دیفراست یخچال سامسونگخود بپردازید
  • ایجاد یخبندان یکی دیگر از علائم رایج می باشد که نیاز یخچال شما به تعمیر دیفراست یخچال سامسونگرا هشدار می دهد.

 

یخچال چند بار به حالت یخ زدایی می رود؟

در طول یخ زدایی هیچ صدای دویدن، صدای فن و صدای کمپرسور وجود نخواهد داشت. اکثر مدل ها تقریباً 25 تا 45 دقیقه، معمولاً یک یا دو بار در روز، یخ زدایی می کنند. ممکن است در هنگام برخورد با بخاری آب چکه یا خرچنگ را بشنوید. این طبیعی است و به تبخیر آب قبل از رسیدن به ظرف قطره کمک می کند.

 

اگر دکمه یخ زدایی کار نمی کند چه باید کرد؟

یخچال را خاموش کنید و آن را از برق بکشید. همه مواد غذایی را خارج کرده و در یک خنک کننده با یخ قرار دهید. از یک سطل برای گرفتن آب در حین ذوب شدن یخ استفاده کنید. با قرار دادن یک ظرف آب داغ در قفسه ها یا استفاده از یک فن برای گردش هوا، فرآیند یخ زدایی را تسریع کنید در غیر اینصورت شما برای تعمیر دیفراست یخچال سامسونگ  خود به یک متخصص در این زمینه نیاز دارید.

خواندن مقاله
فیلتر یخچال فریجیدر

 

آیا یخچال سامسونگ به طور خودکار یخ زدایی می کند؟

آیا یخچال سامسونگ به طور خودکار یخ زدایی می کند؟

یخچال های سامسونگ معمولاً یک چرخه یخ زدایی دارند که بسته به مدل هر شش تا دوازده ساعت به طور خودکار اجرا می شود. برخی از مدل ها ممکن است گزینه یخ زدایی دستی نیز داشته باشند

پس از یخ زدایی، تمیز کردن و خشک کردن فریزر، برق را دوباره روشن کنید و منتظر بمانید تا به دمای مناسب برسد. بسته به دمای محیط و بارهای غذا، این معمولاً چندین ساعت طول می کشد، اما می تواند از دستگاهی به دستگاه دیگر متفاوت باشد.

چه مدت باید یخچال را از برق جدا کنم تا یخ زدایی شود؟

یخ زدایی یخچال فریزر چقدر طول می کشد؟ اگر یخ خیلی ضخیم نباشد، ممکن است فقط ۲ ساعت طول بکشد تا آب شود. اگر یخچال مانند است، می توانید تا 24 ساعت در حالی که یخچال فریزر خاموش و درها باز است به نظر برسید.

آیا می توان بدون خاموش کردن یخچال فریزر را یخ زدایی کرد؟

برای یخ زدایی فریزر بدون خاموش کردن آن، ابتدا تمام وسایل را از فریزر خود خارج کرده و آنها را محکم در یخچال قرار دهید و مراقب باشید که درب آن را به درستی ببندید. سپس کف را با حوله بپوشانید تا آب اضافی که از فریزر در طول فرآیند یخ زدایی می آید گرفته شود.

 

یخ زدایی یخچال سامسونگ چقدر طول می کشد؟

این فرآیند ممکن است 20 تا 30 دقیقه در هر چرخه طول بکشد. همیشه می توانید با وارد شدن دوباره به حالت تشخیصی و تغییر از “Fd” به یک صفحه خالی، چرخه را زودتر به پایان برسانید. پس از اتمام یخ زدایی، باید دستگاه را از برق بکشید تا دوباره تنظیم شود. ترموستات یخ زدایی و بخاری یخ زدایی را در زمانی که یخچال از برق جدا است بررسی کنید.

 

 

 

وقتی سنسور یخ زدایی خراب شود چه اتفاقی می افتد؟

می‌دانید که اگر یخچال منجمد شود یا یخ‌زدایی نشود، ترموستات یخ‌زدایی شما خراب است. اگر فریزر شروع به یخ زدن به صورت جامد کرد، این نشان می دهد که سیستم یخ زدایی شما از کار افتاده است، که در نهایت باعث می شود یخچال شما به طور کامل خنک شود در اینجا شما به تعمیر دیفراست یخچال سامسونگ نیاز پیدا کردید که می توانید از تیم رادیکال امداد در این زمینه کمک بگیرید.

 

چه چیزی چرخه یخ زدایی را کنترل می کند؟

یخ زدایی توسط یک تایمر الکتریکی یا الکترونیکی کنترل می شود. به ازای هر 6، 8، 10، 12 یا 24 ساعت کارکرد کمپرسور، بخاری یخ زدایی را به مدت 15 دقیقه تا نیم ساعت روشن می کند.

 

 

 

 

 

امتیاز شما به این مقاله

پست های اخیر

با گارانتی رضایت مشتری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم درخواست خدمات

به زودی با شما تماس خواهیم گرفت