جستجو

علت خرابی برد یخچال سامسونگ

با رادیکال امداد تا انتهای این مقاله همراه باشید . 

علت خرابی برد یخچال سامسونگ

علت خرابی برد یخچال سامسونگ

اگر شما هم به دنبال علت خرابی برد یخچال سامسونگ هستید قطعا شما هم مانند اکثر افرادی که یخچال دارند، احتمالاً با یک یا چند جزء که دستگاه را روشن نگه می‌دارند کاملاً آشنا هستید. با این حال، بسیاری از مردم فراموش می کنند که بخشی وجود دارد که همه چیز را از پشت صحنه کنترل می کند. آن قسمت برد کنترل اصلی است

برد کنترل اصلی مانند مغز یخچال سامسونگ شما است که اجزا و عملکرد دستگاه را کنترل می کند. وقتی برد خراب شود، یخچال با مشکل خنک‌سازی، یخ‌زدایی و آب‌پاش و یخ‌ساز مواجه می‌شود. علاوه بر این، خود برد ممکن است بو یا علائم سوختگی داشته باشد، در حالی که قطعات آن فاقد پیوستگی الکتریکی هستند.

بیایید با درک اینکه برد کنترل یخچال چیست و چه کاری انجام می دهد شروع کنیم.

اکثر مردم برد کنترل اصلی را به عنوان مغز یخچال شما می بینند. این به این دلیل است که یک جزء مسئول کنترل تمام عملکردهای دستگاه است.

از دیدگاه فنی، برد کنترل اصلی نوعی برد مدار چاپی (PCB) است. این یک برد با مقدار زیادی قطعات الکتریکی و الکترونیکی است مانند: نیمه هادی ها-اتصال دهنده ها-دیود ها-مقاومت ها و همچنین خازن ها و دیگر قطعات کار میکند.

این اجزا با هم، جریان الکتریکی و سیگنال‌ها را به قسمت‌های دیگر یخچال مانند کمپرسور، فن‌ها، موتورها و غیره کنترل می‌کنند.

همانطور که می بینید، برد کنترل اصلی به تمام اجزای یخچال متصل است و هر یک از عملکردهای آن را کنترل می کند.

متأسفانه، این بدان معناست که اگر بورد کنترل هر گونه ایرادی داشته باشد، یخچال دچار نقص و عملکرد نادرست می شود.

برخورد با برد کنترل اصلی معیوب می تواند بسیار خسته کننده و چالش برانگیز باشد. از انجایی که قیمت برد و چالش پیدا نشدن برد اصلی یخچال سامسونگ دو مسئله بزرگ است چاره ای به جز تعمیر ان وجود ندارد.

قطعا شما هم می دانید سامسونگ یکی از برندهای محبوب و پرفروش یخچال در جهان حتی در کشور خود ما می باشد. با وجود مواد باکیفیت و مرغوبی که در ساخت آن ها استفاده شده است اما باز هم ممکن است بعد از مدتی با مشکلاتی مواجه شود.

خواندن مقاله
تعمیر یخچال سامسونگ در منزل

اگر به دنبال  علت خرابی برد یخچال سامسونگ بودید و  به تنهایی قادر به حل آن مشکل نیستید می توانید با شماره های   ۰۹۳۵۹۳۸۹۷۹۲  و ۰۲۱۵۵۷۹۸۹۹۲ تماس بگیرد تا تیم تیم تخصصی رادیکال امداد در کم ترین زمان با شما ار تباط بگیرند.

علت خرابی برد یخچال سامسونگ و علائم خرابی برد یخچال سامسونگ

علائم خرابی برد یخچال سامسونگ

برای پیدا کردن علت خرابی برد یخچال سامسونگ ابتدا بهتر است علائم خرابی برد یخچال سامسونگ را برسی کنید.

یک برد کنترل مشکل ساز می تواند مشکلات مختلفی را برای یخچال شما ایجاد کند. برخی از این مشکلات آشکارتر هستند، در حالی که برخی دیگر از شما نیاز دارند که برد کنترل را از نزدیک بررسی کنید.

در اینجا 6 نشانه وجود دارد که نشان می دهد یخچال شما برد کنترل بدی دارد:

شماره 1 مشکلات خنک کننده

اولین و رایج ترین علت خرابی برد یخچال سامسونگ این است که مشکلی در خنک کنندگی یخچال وجود دارد.

به عنوان مثال، یخچال شما ممکن است:

بیش از حد سرد کند، حتی فراتر از دمایی که تنظیم کرده اید

یا اینکه سرد نمی شود و شما را با یک یخچال گرم باقی می گذارد

سایر رفتارهای خنک کننده نامنظم مانند خنک کردن متناوب یا فقط خنک کردن یک محفظه اما نه دیگر

این مشکلات به این دلیل رخ می دهد که یک یا چند جزء روی برد کنترل آسیب می بینند، به ویژه آنهایی که سیستم خنک کننده یخچال را کنترل می کنند.

در نتیجه، یخچال در تولید هوای سرد یا اندازه‌گیری دقیق دمای داخلی یخچال با مشکل مواجه می‌شود.

 

شماره 2 مشکلات یخ زدایی خودکار

دومین علت خرابی برد یخچال سامسونگ، تجمع بیش از حد یخ و یخ زدگی در داخل دستگاه است که به دلیل مشکلات مربوط به ویژگی یخ زدایی خودکار ایجاد می شود.

اکثر یخچال های مدرن سامسونگ دارای ویژگی یخ زدایی خودکار هستند که هر چند ساعت یک یا چند بار در روز کار می کند.

هنگامی که چرخه یخ زدایی خودکار شروع می شود، یخچال خنک شدن را متوقف می کند و المنت یخ زدایی داخلی را روشن می کند. این چرخه یخ زدایی برای مدت زمان معینی ادامه خواهد داشت تا هرگونه تجمع یخ یا یخ در داخل محفظه های یخچال شما و پانل های داخلی ذوب شود. این چرخه یخ زدایی بسیار مهم است زیرا از مشکلات خنک کننده و تجمع یخ در داخل محفظه یخچال جلوگیری می کند.

خواندن مقاله
رفع ارور e6 یخچال الکترواستیل مدل es27

با این حال، یک برد کنترل معیوب به یکی از دو روش بر ویژگی یخ زدایی خودکار تأثیر می گذارد:

 

چرخه یخ زدایی خودکار زمانی که باید اجرا نمی شود، یا چرخه یخ زدایی خودکار به اندازه کافی طولانی نمی شود و تمام یخ یا یخ زدگی یخچال شما ذوب نمی شود.

حتی اگر یخچال به طور معمول به خنک شدن ادامه می دهد، این مشکلات یخ زدایی خودکار بعداً منجر به مشکلات مهم تری می شود

 

شماره 3 مشکلات یخ ساز و آب پخش کننده

مشکلات یخ ساز و آب پخش کننده

در حال حاضر بسیاری از برندها و مدل های یخچالهای سامسونگ دارای یخ ساز و آب پخش کننده داخلی هستند. این ویژگی های اضافی به این معنی است که یخچال دارای قطعات اضافی است که توسط برد کنترل اصلی نیز کنترل می شود.که از دیگر علت خرابی برد یخچال سامسونگ می باشند.

بنابراین، یک برد کنترل اصلی مشکل دار نیز می تواند مشکلاتی را برای این قطعات ایجاد کند، مانند عدم یخ ساختن در یخ ساز یا عدم خروج آب از دستگاه اب سرد کن یخچال.

 

شماره 4 تشخیص عملکرد و پیدا کردن راه حل

علت خرابی برد یخچال سامسونگ ذکر شده در بالا بر اساس تغییرات در عملکرد یخچال است. با این حال، می توانید با برداشتن و آزمایش مستقیم برد کنترل با مولتی متر نیز به دنبال علت خرابی برد یخچال سامسونگ باشید.

به یاد داشته باشید: قبل از دست زدن به برد کنترل اصلی در یخچال خود، باید آن را از منبع تغذیه جدا کنید. به این ترتیب، خطر آسیب دیدگی را کاهش داده و از برق گرفتگی جلوگیری می کنید.

پس از برداشتن برد کنترل اصلی، می توانید از یک مولتی متر برای بررسی تداوم الکتریکی در اجزای برد استفاده کنید.

به طور معمول، آن قطعات باید پیوستگی الکتریکی داشته باشند. با این حال، عدم تداوم یک نشانه آشکار از خراب بودن برد کنترل یخچال است.

هنگامی که تداوم الکتریکی وجود ندارد، توان الکتریکی و سیگنال ها آنطور که باید از طریق برد کنترل اصلی جریان نمی یابد.

در نتیجه، برد نمی تواند به درستی کار کند.

 

شماره 5 بوها و علائم بصری

 

علاوه بر عدم تداوم الکتریکی، علائم سوختگی نیز از علت خرابی برد یخچال سامسونگ هستند.

برای مثال، ممکن است متوجه شوید که یک یا چند جزء روی برد کنترل اصلی به وضوح سوخته است. در عین حال، ممکن است بوی سوختگی مستقیماً از برد کنترل اصلی نیز بیاید. این سوختگی‌ها معمولاً زمانی اتفاق می‌افتند که برد کنترل اصلی دچار خطاهای الکتریکی مانند اتصال کوتاه و نوسانات الکتریکی شود.

خواندن مقاله
علت کار نکردن یخچال ساید سامسونگ

این عیوب به یک یا چند جزء روی برد آسیب می رساند و منجر به مشکلاتی در اجزا و ویژگی های یخچال سامسونگ شما میشود.

 

شماره 6 خرابی کامل برد یخچال

آخرین علت خرابی برد یخچال سامسونگ این است که یخچال دیگر اصلاً کار نمی‌کند

در مواقعی به دلیل سوختن میکرو کنترلر برد یخچال چاره ای به جز تعویض برد وجود ندارد و این بدان معناس که نمیتوان برد اورجینال دستگاه را تعمیر کرد.

به یاد داشته باشید: اجزای روی برد کنترل، عملکرد یخچال را با ارسال سیگنال های الکتریکی و برق به آن ها هماهنگ می کنند.

بنابراین، وقتی برد کنترل دیگر کار نمی کند، هیچ یک از اجزای یخچال نمی تواند کار کند. در نتیجه نه یخچال روشن می شود و نه خنک می شود.

نکته مهم در تعمیر یخچال سامسونگ، علاوه بر داشتن تخصص و مهارت کافی، استفاده از قطعات اصلی و اورجینال در تعمیر یخچال می باشد البته باید به این نکته هم اشاره کنیم که تیم تخصصی رادیکال امداد ابتدا سعی می کنند که قطعه خراب شده یخچال را تعمیر کنند اگر آن قطعه  دیگر تعمیر شدنی نباشد از قطعات فابریک و اورجینال برای یخچال سامسونگ شما استفاده می کنند.

 

داغ شدن بدنه یخچال سامسونگ و خرابی برد یخچال سامسونگ

داغ شدن بدنه یخچال سامسونگ و خرابی برد یخچال سامسونگ

احتمالا برای شما پیش آمده است که به دنبال علت داغ شدن بدنه یخچال سامسونگ باشید یا ممکن  با پا یا مچ پا برهنه جلوی یخچال ایستاده باشید و گرما را حس کنید؟ نسیم داغ غافلگیر کننده ای در امتداد کف آشپزخانه است و نیروی آن گرما گاهی اوقات می تواند هشدار دهنده باشد.

در یخچال های سامسونگ، برد اصلی یکی از مهم ترین بخش ها در هر یخچالی می‌باشد که در واقع مغز یخچال فریزر می‌باشد که نحوه کار سیستم سرمایشی یخچال را کنترل می‌کند، بنابراین بروز هرگونه ایرا جزئی و یا کلی در برد اصلی یخچال می‌تواند مشکلات زیادی را به وجود آورد.

برای رفع مشکلات جدی یخچال سامسونگ خود، می توانید با تیم تخصصی رادیکال امداد تماس بگیرید. برای نمایندگی تعمیر یخچال سامسونگ می توانید با این شماره ها ۰۹۳۵۹۳۸۹۷۹۲  و ۰۲۱۵۵۷۹۸۹۹۲ تماس بگیرید.

 

 

 

امتیاز شما به این مقاله

پست های اخیر

با گارانتی رضایت مشتری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم درخواست خدمات

به زودی با شما تماس خواهیم گرفت