جستجو

علت صدای موتور یخچال سامسونگ

با رادیکال امداد تا انتهای این مقاله همراه باشید . 

علت صدای موتور یخچال سامسونگ

علت صدای موتور یخچال سامسونگ

زمانی که یخچال سر و صدا و شما به دنبال علت صدای موتور یخچال سامسونگ خود هستید، قطعا بدانید که این صدای موتور دارای دلایل مختلفی می باشد.

بیشتر صداها و تق و توق هایی که می شنوید، صداهای معمولی هستند، در حالی که برخی از آن ها را می توان به راحتی پیدا کرد و خودتان یا به کمک یک متخصص آن را رفع  کنید .

موتور فن اواپراتور ممکن است معیوب باشد و در حین کار به میزان قابل توجهی نویز کند. به عنوان یک قاعده، به دلیل خرابی یاتاقان های موتور است که می تواند منجر به ساییدن یا صدای کلیک شود.

 

دلایل علت صدای موتور یخچال سامسونگ

دلایل علت صدای موتور یخچال سامسونگ

در اینجا ما به ساده ترین دلایل علت صدای موتور یخچال سامسونگ می پردازیم در واقع ممکن است شما با شنیدن صداهای مختلفی از یخچال خود، فکر کنید که موتور یخچال سامسونگ شما خراب شده است ولی در واقعیت ممکن است به علت مواردی که در زیر ذکر می کنیم باشد.

  • چیدمان درستی در یخچال خود انجام دهید ممکن است شما بخاطر چسباندن بیش از اندازه ظروف چینی خود و به علت لرزش طبیعی یخچال باعث ایجاد سروصداهایی شود که شما فکر کنید موتور دچار مشکل شده است و به دنبال علت صدای موتور یخچال سامسونگ خود باشید
  • ممکن است علت سروصدایی که می شنوید بخاطر یخ ساز یخچال شما باشد بنابراین اگر به شیرآب متصل نمی باشد بهتر است کلا آن را قطع کنید تا صداهای مختلف از آن نشنوید
  • یخچال را خیلی نزدیک به دیوار قرار ندهید. زیرا چسباندن یخچال به دیوار سبب می شود که صدای کارکرد موتور یخچال به بیش از حد معمول بالا رود
خواندن مقاله
نمایندگی تعمیر یخچال سامسونگ در تهران

 

چرا از درب یخچال من صدای جیر جیر می آید

چرا از درب یخچال من صدای جیر جیر می آید

صدای زمزمه ملایمی که از یخچال می آید طبیعی است زیرا صدای کمپرسور و به دنبال علت صدای موتور یخچال سامسونگ نباشید. با این حال، اگر صدا به قدری بلند شد که می توانید آن را از درب بغل بشنوید، کمپرسور شما نیاز به تعمیر دارد. اگر صدای جیر جیر از یخچال خود می شنوید، آن را ساده نگیرید.

همچنین گاهی ممکن است  کمپرسور یخچال سامسونگ شما سروصدای بسیار زیادی ایجاد کند، این صدای بسیار زیاد به این دلیل اتفاق می افتد که کمپرسور با حداکثر ظرفیت کار می کند اگر درب به خوبی بسته نشود یا بعد از باز کردن درب برای مدتی طولانی درب باز باشد بعد از بسته شدن کامل آن کمپرسور شروع به کار می کند و سروصداهای ایجاد شده بعد از این مورد طبیعی می باشد اما ممکن است این سروصدا بعد از مدتی همچنان ادامه پیدا کند در این زمان شما برای تعمیر یخچال سامسونگ خود می توانید از تیم رادیکال امداد کمک بگیرید.

دلایل رایج بسته نشدن درب و تعویض لاستیک درب یخچال سامسونگ قبلاً بررسی کرده اید که چیزی در یخچال شما به در فشار نمی آورد، اما در همچنان بسته نمی ماند.

 

انواع مختلف صداهایی که یخچال می تواند ایجاد کند:

 

  • صدای حباب

این صدا ناشی از حرکت گاز از طریق لوله‌های یخچال است، زمانی که دستگاه غذای شما را سرد یا منجمد می‌کند ایجاد می شود بنابرین شنیدن صدای حباب کاملا طبیعی است و نیازی نیست شما به دنبال علت صدای موتور یخچال سامسونگ خود باشید.

خواندن مقاله
علت برفک زدن یخچال فریزر سامسونگ

 

  • صدای شکستن و ترکیدن

این صدا را شما زمانی می شنوید که یخچال سامسونگ شما در حال خنک شدن است و در نهایت اجزای داخلی منقبض یا منبسط می‌شوند و  بعد از تنظیم مجدد دما، دمای داخلی تغییر می‌کندو در این مورد هم شما نیازی نیست نگران صدا ایجاد شده باشید و به دنبال علت صدای موتور یخچال سامسونگ خود باشید.

 

  • صدای وزوز

صدای وزوزی که می شنوید، صدای کارکرد کمپرسور یخچال سامسونگ شما می باشد  به خصوص در ابتدای چرخه خنک کننده و زمانی که خاموش می شود این صدا همچنان وجود دارد و طبیعی می باشد و نیاز نیست به دنبال علت صدای موتور یخچال سامسونگ خود باشید.

 

چرا یخچال من صدای ارتعاش بلندی دارد؟

اگر یخچال سامسونگ شما صدایی همچون صدای ارتعاش ایجاد می کند و دارای لرزش بیش از حد می باشد به علت تراز نبودن آن می باشد

بهتر است سریعا  بررسی کنید تا مطمئن شوید که کف زمین تراز است و پیچ های تراز یخچال را تنظیم کنید تا مطمئن شوید که پاها محکم روی زمین قرار می گیرند.

 

آیا صدا دادن یخچال سامسونگ طبیعی است؟

آیا صدا دادن یخچال سامسونگ طبیعی است؟

یخچال هرگز کاملاً بی صدا نیست، حتی زمانی که نو باشد. در واقع، یخچال های جدید ممکن است وقتی در جای خود قرار می گیرند صدای بلندتری داشته باشند. با این حال، صداهای یخ ساز یا کمپرسور شما هرگز نباید بسیار بلند و آزاردهنده شوند

صداهای یخچال سامسونگ بسته به مدل‌ها، توالی‌ها، کدهای خطا یا تنظیمات و همچنین  مکان و/یا جایی که محصول خریداری شده است متفاوت است

خواندن مقاله
علت خارج نشدن یخ از یخساز سامسونگ

طبیعی است که یخچال سامسونگ شما هنگام کار صداهای خاصی داشته باشد و در حد طبیعی با شنیدن هر صدایی از یخچال خود نیاز نیست شما به دنبال علت صدای موتور یخچال سامسونگ خود باشید.

 

همچنین گاهی ممکن است یخچال سامسونگ شما برای شروع به کار،  صدای جیغ کوتاهی داشته باشد  که برای برخی از انواع آن کاملا طبیعی می باشد

با این حال، اگر کمپرسور شما اخیراً شروع به ایجاد آن صدا کرده است، یا بسیار بیشتر از راه اندازی شروع به ایجاد این صدا کرده است بهتر است به آن توجه کنید.

 

چه زمانی باید نگران صدای یخچال خود باشم؟

چه زمانی باید نگران صدای یخچال خود باشم؟

اگر صدای کمپرسور یخچال شما شروع به بلندتر یا غیرطبیعی‌تر شدن (یا حتی بی‌صدا) کرد، در آن زمان است که باید نگران صدای یخچال خود باشید و به دنبال علت صدای موتور یخچال سامسونگ خود باشید.

همچنین یکی دیگر از علت صدا دادن موتور یخچال سامسونگ شاید به این دلیل باشد که عمر آن به پایان رسیده و به عبارتی شاتون زده باشد و در واقع بخاطر عمر زیاد آن و کارکردن بسیار زیاد آن، موتور یخچال ساسمونگ شما داغ کرده باشد و در نهایت سبب خرابی و یا از کار افتادن آن شده باشد

و همچنین  علت صدای موتور یخچال سامسونگ شما  هنگام خاموش شدن  می تواند مربوط به پایه های کمپرسور می باشد. اگر پیچ پایه های کمپرسور محکم نباشد و به عبارتی موتور در جای امن قرار نگرفته باشد، باعث سرو صدای بسیار زیاد آن می شود.

 

در این زمینه  بهتر است از تیم متخصص رادیکال امداد کمک بگیرید تا در کم ترین زمان مشکل ایجاد شده در یخچال سامسونگ شما را برطرف نماید.

 

 

 

5

پست های اخیر

با گارانتی رضایت مشتری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم درخواست خدمات

به زودی با شما تماس خواهیم گرفت