جستجو

علت صدای یخچال سامسونگ

با رادیکال امداد تا انتهای این مقاله همراه باشید . 

علت صدای یخچال سامسونگ

علت صدای یخچال سامسونگ

یخچال سامسونگ یکی از محبوب ترین برندهای با کیفیت در در یخچال و فریزر می باشد اما اگر به دنبال علت صدای یخچال سامسونگ خود هستید قطعا می تواند دلایل مختلفی داشته باشد.

در واقع ممکن است زمانی اتفاق می‌افتد که یخچال در حال خنک شدن است، که اجزای داخلی منقبض یا منبسط می‌شوند یا بعد از تنظیم مجدد دما، دمای داخلی تغییر می‌کند. صدای وزوزی که می شنوید، صدای کارکرد کمپرسور یخچال به خصوص در ابتدای چرخه خنک کننده و زمانی که خاموش می شود است.

در واقع می توانیم بگوییم یکی از علت های صدای یخچال سامسونگ تازه نصب کردن دستگاه یخچال می باشد.

به این صورت است که چنانچه دستگاه تازه نصب شده باشد، کمپرسور  با سرعت بالاتری کار می کند  تا سرمای داخل کابین تامین شود، بنابراین صدای بلندتری دارد و زمانی که دمای داخلی به میزان تعیین شده برسد، صدا کمتر می‌شود.

بنابراین طبیعی است که یک یخچال کاملاٌ نو صداهای زیادی ایجاد کند، مخصوصاً در دوره اولیه راه اندازی. این می تواند به دلیل تنظیم کمپرسور، فن ها یا سایر قطعات با محیط جدیدشان باشد. پس بهتر است در این مورد به دنبال علت صدای یخچال سامسونگ خود نباشید چون بعد از مدت زمانی از شدت این صدا کاسته می شود و به حالت طبیعی خود برگردانده می شود.

از دیگر صداهایی که ممکن است شما از یخچال سامسونگ خود بشنوید صداهایی مانند صداهای غرغر یا چکه کردن است که معمولاً صداهای معمولی یخچال هستند که ممکن است هنگام ذوب شدن یخ در طول چرخه یخ زدایی و جاری شدن آب در ظرف تخلیه ایجاد شوند. که در این مورد اگر متوجه ریزش آب از یخچال و سر و صدای چکیدن شدید، با یک تکنسین خبره تماس بگیرید، زیرا ممکن است نشان دهنده نشتی باشد.

خواندن مقاله
قیمت گاز یخچال سامسونگ

 

علت صدای یخچال سامسونگ و تق تق یخچال

علت صدای تق تق یخچال سامسونگ

صدای کوبیدن یا صدای تق تق اغلب نشان دهنده یک قطعه داخلی شل، مانند شاتون یا پین پیستون است. صدای تق تق یا صدای تق تق ممکن است نشان دهنده خرابی پایه های موتور کمپرسور باشد. صدای کلیک، غرش یا تیک تیک اغلب علت شل شدن لوله مبرد، شل شدن پیچ و مهره یا شکستن فنر است.

البته در بعضی از موارد ممکن است ، صدای تکی و با فاصله مانند صدای «تق تق» می‌شنوید، ممکن است صدای دیفراست یا یخ زدایی دستگاه یخچال سامسونگ شما باشد. در واقع در این زمان دیفراست فوم‌های بدنه بر اثر اختلاف دما، گرم و سرد می‌شود، به همین علت فوم‌های بدنه صدا می‌دهد و این صدا طبیعی است و نیازی نیست شما به دنبال علت صدای یخچال سامسونگ خود باشید.

علت خرابی برد یخچال سامسونگ و صدای یخچال سامسونگ

علت خرابی بردیخچال سامسونگ

یکی دیگر از علت صدای یخچال سامسونگ شما می تواند بخاطر خرابی برد یخچال سامسونگ شما باشد.

اگر یخچال شما دارای سروصدای بسیار زیادی به صورت ناگهانی شد بهتر است برد آن را چک کنید که برای تعمیر یخچال سامسونگ خود  بهتر است از نیروهای متخصص در این زمینه کمک .

اگر به دنبال  علت خرابی برد یخچال سامسونگ بودید و  به تنهایی قادر به حل آن مشکل نیستید می توانید با شماره های   ۰۹۳۵۹۳۸۹۷۹۲  و ۰۲۱۵۵۷۹۸۹۹۲ تماس بگیرد تا تیم تیم تخصصی رادیکال امداد در کم ترین زمان با شما ار تباط بگیرند.

 

 

یخچال های جدید چه مدت صدا ایجاد می کنند؟

یخچال های جدید چه مدت صدا ایجاد می کنند؟

در یخچال های جدید، سوت زدن یا جیرجیر کردن درب غیرعادی نیست. این به این دلیل است که واشر بسیار محکم آب بندی می شود. وقتی واشر انعطاف پذیرتر شد، این صدا در چند روز متوقف می شود.

خواندن مقاله
علت کم شدن سرمای یخچال سامسونگ

یخچال هرگز کاملاً بی صدا نیست، حتی زمانی که نو باشد. در واقع، یخچال های جدید ممکن است وقتی در جای خود قرار می گیرند صدای بلندتری داشته باشند.

بنابراین اگر یخچال ساید خود را به تازگی تهیه کردید و بسیار نو هستش به دنبال علت صدای یخچال سامسونگ خود نباشید چون در هفته های اول این صدا بسیار طبیعی است و بعد از مدتی این صداها کم تر و کم تر می شوند.

 

چه زمانی باید نگران صداهای یخچال خود باشم؟

چه زمانی باید نگران صداهای یخچال خود باشم؟

صدای زمزمه ملایمی که از یخچال می آید طبیعی است زیرا صدای کمپرسور است. با این حال، اگر صدا به قدری بلند می شود که می توانید آن را از درب بغل بشنوید، کمپرسور شما نیاز به تعمیر دارد و این یکی از علت صدای یخچال سامسونگ می باشد.

یک کمپرسور خراب همچنین ممکن است هر زمان که کمپرسور روشن یا خاموش می شود صدای تق تق ایجاد کند. صدای زمزمه یا وزوز بلند معمولاً به معنی از کار افتادن موتور کمپرسور است، در حالی که صدای تق تق نشان می دهد که موتور کمپرسور در داخل کمپرسور ایمن نیست و این یکی دیگر از علت صدای یخچال سامسونگ می باشد.

اگر صدای جیر جیر از یخچال خود می شنوید، آن را ساده نگیرید.

برخی از مشکلات را می توانید خودتان برطرف کنید، در حالی که برخی دیگر ممکن است نیاز به تکنسین و متخصصان حوزه تعمیر یخچال سامسونگ  برای تشخیص مشکل و تعمیر آن داشته باشند.

 

چرا فریزر من ناگهان صدای بلندی می دهد؟

فن اواپراتور فریزر شما با گردش هوا و تهویه کویل های اواپراتور به خنک نگه داشتن دستگاه شما کمک می کند. با این حال، اگر فن اواپراتور آسیب دیده یا فرسوده شده باشد، ممکن است صدای کلیک، وزوز یا زمزمه به طور غیرمعمولی بلند شود. علاوه بر این، ممکن است متوجه شوید که فریزر شما گرمتر از حد معمول است.

خواندن مقاله
بالا رفتن دمای یخچال ساید بای ساید سامسونگ

که بهتر است اگر ادامه پیدا کرد از یک تیم متخصص در این زمینه کمک بگیرید.

چگونه می توانم یخچال خود را از ایجاد صدا جلوگیری کنم؟

صدای یخچال یکی از صداهایی است که اگر در طولانی مدت ادامه پیدا کند بسیار کلافه کننده و اذیت کننده می باشد.

ممکن است صدای بسیار بلندی نباشداما همینکه به صورت ممتد در خانه این صدا بپیچد بسیار ناراحت کننده می باشد.

باتوجه به اینکه این دستگاه از ارزشمندترین وسایل برقی یک خانه به شمار میرود و وجود هر مشکلی در آن، افراد خانه را به فکر فرو میبرد. اطمینان از اینکه یخچال شما کمترین میزان صدا را منتشر می کند، خانه شما را راحت تر می کند. جدا کردن یخ ساز یخچال در صورت عدم وجود منبع آب، تراز کردن دستگاه به درستی و بستن ایمن لوله های اضافی همگی نمونه هایی از برسی کردن علت صدای یخچال سامسونگ شما می باشئ.

بنابراین با به وجود اومدن هر مشکل فنی بهتر است سریعا با کمک متخصصان تیم رادیکال امداد به تعمیر و رفع عیب آن بپردازیم.

و این تیم آماده ی پاسخگویی به همه سوال های شما عزیزان می باشد.

 

امتیاز شما به این مقاله

پست های اخیر

با گارانتی رضایت مشتری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم درخواست خدمات

به زودی با شما تماس خواهیم گرفت