جستجو

علت کار نکردن یخچال ساید سامسونگ

با رادیکال امداد تا انتهای این مقاله همراه باشید . 

علت کار نکردن یخچال ساید سامسونگ

علت کار نکردن یخچال ساید سامسونگ

در این مقاله قصد داریم علت کار نکردن یخچال ساید سامسونگ و بعضی از مشکلات رایج کار نکردن یخچال ساید سامسونگ را با همدیگر برسی کنیم.

قطعا شما هم می دانید سامسونگ یکی از برندهای محبوب و پرفروش یخچال در جهان حتی در کشور خود ما می باشد. با وجود مواد باکیفیت و مرغوبی که در ساخت آن ها استفاده شده است اما باز هم ممکن است بعد از مدتی با مشکلاتی مواجه شود.

اگر یخچال سامسونگ شما دچار مشکل شده است و شما به تنهایی قادر به حل آن مشکل نیستید می توانید با شماره های   ۰۹۳۵۹۳۸۹۷۹۲  و ۰۲۱۵۵۷۹۸۹۹۲ تماس بگیرد تا تیم تیم تخصصی رادیکال امداد در کم ترین زمان با شما ار تباط بگیرند.

در این مقاله به برسی برخی از مشکلات رایجی که ممکن است باعث خاموش شدن در هنگام استفاده از یخچال سامسونگ با آنها مواجه شوید بپردازیم همچنین اگر قصد خرید یخچال سامسونگ را دارید، باید از رایج ترین مشکل یخچال های سامسونگ که با آن مواجه شوید آگاه باشید و از علت کار نکردن یخچال ساید سامسونگ آگاه باشید.

 

علت کار نکردن یخچال ساید سامسونگ و خنک نشدن آن

علت کار نکردن یخچال ساید سامسونگ و خنک نشدن آن

یکی از موارد بسیار مهم علت کار نکردن یخچال ساید سامسونگ، خنک نشدن آن می باشد. اگر یخچال سامسونگ خنک نمی شود و در واقع به طور ناگهانی عملکرد خنک کننده خود را از دست می دهد، به احتمال زیاد به دلیل لاستیک دور درب یخچال  است. این قطعه برای ایجاد مهر و موم محکم بین بخش داخلی  و محیط خارجی طراحی شده است. این روش از خروج هوای گرم از دریچه ها جلوگیری می کند. همچنین از هدر رفتن  هوای سرد جلوگیری می کند.

شایع ترین نوع مشکلاتی که ممکن است رخ دهد به دلیل سن محصول و مدت استفاده از آن است یا  اینکه میتواند از کثیفی یا یک جسم خارجی باشد که در بین بدنه یخچال شما و لاستیک دور درب گیر کرده است. معمولاً می توان با حذف جسم خارجی یا  برطرف کردن کثیفی از لاستیک و بدنه  درب  یخچال مشکل را حل کرد.

هنگامی که لاستیک دور درب یخچال شما کثیف است، نمی تواند درزگیری محکم ایجاد کند و نمی تواند از خروج هوای سرد جلوگیری کند. با این حال، اگر یخچال سامسونگ شما قدیمی است، احتمالاً لاستیک درب ان قبلاً آسیب دیده، فرسوده یا پاره شده است.

خواندن مقاله
علت صدای یخچال سامسونگ

رفع آن: این مرحله بسیار مهم است، زیرا تعیین می کند که چگونه می توانید یخچال را که خنک نمی شود تعمیر کنید. ابتدا طول نوار درب را بررسی کنید. در حین انجام این کار، می توانید هرگونه آلودگی را که ممکن است پیدا کنید پاک کنید.

اگر دیدید که واشر خراب یا پاره است،بهترین راه این است که تعویض شود زیرا ترمیم واشر درب اسیب دیده تا حد زیادی امکان پذیر نیست. بعد از اینکه درزگیر یخچال سامسونگ شما تعمیر یا تعویض شد، حداقل 24 ساعت به آن فرصت دهید تا به دمای ایده آل خود برسد

البته به این مورد توجه کنید که تمام یخچال های سامسونگ حداقل به 24 ساعت زمان نیاز دارند تا خنک شوند. مخصوصاً اگر خانه ای دارید که برای مدت طولانی خاموش بوده است.

نکته مهم در تعمیر یخچال سامسونگ، علاوه بر داشتن تخصص و مهارت کافی، استفاده از قطعات اصلی و اورجینال در تعمیر یخچال می باشد البته باید به این نکته هم اشاره کنیم که تیم تخصصی رادیکال امداد ابتدا سعی می کنند که قطعه خراب شده یخچال را تعمیر کنند اگر آن قطعه  دیگر تعمیر شدنی نباشد از قطعات فابریک و اورجینال برای یخچال سامسونگ شما استفاده می کنند.

 

علت کار نکردن یخچال ساید سامسونگ و نشتی آب

علت کار نکردن یخچال ساید سامسونگ و نشتی آب

از دیگر علت کار نکردن یخچال ساید سامسونگ، نشتی آب یخچال آن می باشد در واقع وقتی متوجه شدید که آب از یخچال سامسونگ شما نشت می کند، اولین قدمی که باید انجام دهید شناسایی منبع آن است. شناسایی منبع مشکل به شما کمک می کند تا مشخص شود علت کار نکردن یخچال سامسونگ شما  کدام جزء است و چه قسمت هایی را تحت تاثیر قرار داده است.

چندین مورد در نشت در یخچال سامسونگ وجود دارد که می تواند بر عمل کرد یخچال تاثیرگذار باشد که در اینجا به برخی از آنها اشاره می کنیم

نشتی آب زیر یخچال: معمولاً در زیر یخچال نشتی وجود دارد. تراز نبودن یکی از دلایل نشتی قفسه های زیر یخچال است.

نشتی آب در داخل یخچال: علت اصلی نشتی فیلتر آب داخل یخچال است.

نشتی آب از پشت یخچال: نشتی ممکن است در منبع آب یا ورودی یخچال نیز رخ دهد.

دلیل خرابی: دلیل نشتی در یخچال سامسونگ بسته به محل وقوع آن، همانطور که در بالا نوشته شده است، می تواند متفاوت باشد. این احتمال وجود دارد که خط آبرسانی به یخچال نشتی داشته باشد. همچنین شیلنگی که زیر ورودی آب دستگاه می رود به درستی وصل نشده است. ضروری است که آب یخچال شما از فیلتر عبور کند

خواندن مقاله
علت آب شدن فریزر سامسونگ

به طور کلی، فیلتر نادرست نصب شده علت نشتی در دستگاه است. به همین دلیل است که هرگز فراموش نکنید که داشتن یک یخچال تراز برای جلوگیری از جریان آب از زیر واحد و روی زمین بسیار مهم است.

رفع آن: زمانی که نشت آب رخ می دهد، بهتر است یخچال خود را از برق جدا کنید. همچنین می تواند به منظور جلوگیری از سرایت نشت به سایر قسمت های خانه کمک کند. اگر این کار را انجام دهید، می توانید هنگام تعمیر یا عیب یابی منبع مشکل، از نشت و پاشش آب بیشتر جلوگیری کنید. علت دقیق نشت بستگی به شدت آن دارد. به عنوان مثال، اگر فیلتر آب آسیب دیده مقصر باشد، تعویض فوری آن بهترین گزینه است. با این حال، برای جلوگیری از نشت مجدد آب، باید از نصب صحیح فیلتر جدید اطمینان حاصل کنید.

 

علت کار نکردن یخچال ساید سامسونگ و سرو صدای آن

علت کار نکردن یخچال ساید سامسونگ و سرو صدای آن

یخچال های سامسونگ به دلیل ایجاد صدای کمی که دارند محبوب و پر طرفدار شناخته شده اند. با این حال، درست مانند هر یخچال دیگری، آن ها هنوز هم می توانند به درستی کار نکنند و باعث ایجاد صدای اضافه شوند  صدای کم فن یخچال اغلب نشانه این است که کار خود را به درستی انجام می دهد. با این حال، سر و صدای بیش از حد نیز می تواند نشانه ای از یک مشکل باشد که باید توسط یک تکنسین بررسی و برطرف شود و ممکن است در طولانی مدت از علت کار نکردن یخچال ساید سامسونگ شود.

صدای فن معمولا از قسمت اواپراتور یخچال می آید و به این علت است که یخ زدگی اضافی به فن در حال چرخش برخورد میکند. فن وسیله ای است که از هوای سرد حاصل از کارکرد اواپراتور  استفاده می کند تا کل دستگاه را به خوبی خنک کند. فن اواپراتور در داخل یخچال قرار دارد.

دلایل خرابی: صداهای ارتعاشی و ضربه ای که هنگام درگیر شدن تیغه فن اواپراتور می شنوید، ناشی از یخ زدگی سخت روی سطح است. اصولاً وقتی پره ها به جسم خارجی برخورد می کنند، یخ در داخل فن ایجاد می کنند. همانطور که در حال جابه جایی وسایل در یخچال هستید، ممکن است به طور تصادفی جعبه ها یا سایر اشیاء را که خیلی نزدیک به فن هستند با پره ای فن برخورد کنند. پره ها همچنین ممکن است در اثر برخورد با یخ مورد اصابت قرار گیرند. این مشکل می تواند ناشی از هوای گرمی باشد که در اطراف پره های فن قرار می گیرد

خواندن مقاله
تعمیر یخچال در منزل

برای عیب یابی، ابتدا برق دستگاه را  جدا کنید حتی اگر ممکن است در ابتدا فن کار نکند، زیرا همچنان می‌تواند در حالی که در تلاش برای تعمیر آن هستید، روشن شود پس برای جلوگیری از صدمات،حتما مطمئن شوید که یخچال برق دار نیست. این یک نکته ایمنی است که هنگام تعمیر فن باید به خاطر داشته باشید.

پس از آن، برای جلوگیری از ورود اجسام خارجی به فن، داخل دستگاه را بررسی کنید تا ببینید آیا گیر کرده است یا نه. از باز کردن تصادفی پره‌های فن خودداری کنید و باید همه اقلام یخچال خود را قبل از تعمیر خارج کنید. اگر در کابین یخچال سامسونگ  شما یخ جمع شده است، به طور اهسته و بدون ابزار تیز آن را بردارید. این به جلوگیری از تجمع یخ در اینده کمک میکند

 

نکته: بهتر است برای بررسی بیشتر و حرفه ای تر با تیم تخصص رادیکال امداد در ارتباط باشید تا سریعا مشکل ایجاد شده را برطرف کنند.

 

برفک زدن یخچال فریزر سامسونگ

برفک زدن یخچال فریزر سامسونگ

علت برفک زدن یخچال فریزر سامسونگ گاهی می تواند بخاطر رفتارهای نادرست ما در استفاده از آن ها باشد و گاهی بخاطر خراب شدن قطعات صورت بگیرد و از دیگر علت کار نکردن یخچال ساید سامسونگمی تواند باشد.

اگر یخچال شما دچار برفک شد باید خیلی سریع آن مشکل را برطرف کنید چون ممکن است با حل نکردن آن سبب خرابی بیش تر و صدمه زدن به قسمت های مختلف یخچال شما شود.

یکی از مهم ترین علت هایی که باعث برفک زدن یخچال شما می شود بالا بودن دمای داخل خانه می باشد که در واقع با هر بار باز و بسته کردن درب یخچال، دما و رطوبت زیادی واردد یخچال می شود که همین امر باعث برفک زدن یخچال و فریزر شما می شود.

برای رفع مشکلات جدی یخچال سامسونگ خود، می توانید با تیم تخصصی رادیکال امداد تماس بگیرید. برای نمایندگی تعمیر یخچال سامسونگ می توانید با این شماره ها ۰۹۳۵۹۳۸۹۷۹۲  و ۰۲۱۵۵۷۹۸۹۹۲ تماس بگیرید.

 

 

 

امتیاز شما به این مقاله

پست های اخیر

با گارانتی رضایت مشتری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم درخواست خدمات

به زودی با شما تماس خواهیم گرفت