جستجو

علت جمع شدن آب در کف یخچال سامسونگ

با رادیکال امداد تا انتهای این مقاله همراه باشید . 

علت جمع شدن آب در کف یخچال سامسونگ

علت جمع شدن آب در کف یخچال سامسونگ

علت جمع شدن آب در کف یخچال سامسونگ یکی از سوالات بسیار زیاد شما می باشد، که در این مقاله قصد داریم به دلایل مختلف آن بپردازیم.

پیدا کردن آب در ته یخچال شما می تواند نگران کننده باشد. ممکن است یخچال شما از داخل آب نشت کند یا از زیر یخچال شما آب نشت کند.

اگر یخچال شما بیش از حد نشتی دارد و آب زیادی در کف آن جمع شده است، بهتر است سریعا علت اصلی این مشکل ایجاد شده را پیدا کنید. در واقع  نشتی یخچال  و جمع شدن آب در کف یخچال می تواند در اثر عوامل مختلفی ایجاد شود.

کانال زهکشی آب مسدود شده است

اگر یخچال شما آب نشت می کند، ممکن است کانال تخلیه آب مسدود شده باشد و همیم مسئله یکی دیگر از علت جمع شدن آب در کف یخچال سامسونگ می باشد.

برای باز شدن آن ابتدا آن محل را خشک کنید سپس محل مسدود شده را تمیز کنید که برای جلوگیری از این اتفاق بهتر است به طور منظم آن را تمیز کنید تا از جمع شدن آب در داخل دستگاه جلوگیری شود.

در واقع بهتر است هرچه زودتر این مشکل را برطرف نمایید و به تعمیر یخچال سامسونگ خود بپردازید تا این مسئله باعث به وجود آمدن مشکلات دیگر نشود.

خواندن مقاله
تعمیر یخچال در منزل تهران

تجمع یخ در یخچال

تجمع یخ در یخچال

ممکن است به دلایل مختلفی یخ روی دیواره پشتی یخچال شما جمع شود. اگر دستگاه شما مقدار زیادی یخ در داخل خود داشته باشد، آب نمی تواند به درستی تخلیه شودو در نهایت این امر سبب جمع شدن آب در کف یخچال سامسونگ شما می شود.

برای جلوگیری از ایجاد یخ و یخ زدگی، یخچال خود را بیش از حد پر نکنید.

همچنین یکی دیگر از علت جمع شدن آب در کف یخچال سامسونگ که بسیار مهم است، باز گذاشتن طولانی مدت درب یخچال است که باعث یخ زدگی در داخل یخچال و فریزر به علت وارد شدن دمای داخل خانه به یخچال می شود و در نهایت جمع شدن آب در کف یخچال می شود.

اگر متوجه انباشته شدن یخ/یخ زدگی در داخل یخچال خود شدید، ممکن است لازم باشد دستگاه خود را یخ زدایی کنید. برای اطلاع از نحوه یخ زدایی دستگاه، لطفاً برای راهنمایی به دفترچه راهنمای لوازم خانگی خود مراجعه کنید و اگر برای شما این کار سخت بود بهتر است  از تیم تخصصی رادیکال امداد برای رفع این مشکل کمک بگیرید.

تراز نبودن یخچال روی زمین

از دیگر علت جمع شدن آب در کف یخچال سامسونگ ، تراز نبودن دستگاه شما بر روی زمین  می باشد که سبب نشتی آب از داخل آن شود.

در واقع هنگام نصب یخچال از این موضوع مطمئن شوید تا از به وجود آمد مشکلات دیگر چون نشتی آب جلوگیری شود.

مسدود شدن سوراخ های تخلیه

سوراخ خای تخلیه وظیفه جمع آوری آب از داخل یخچال و تخلیه از دستگاه را برعهده دارد که ممکن است این قسمت با مواد غذایی و یا ذرات دیگر پر شود و نتواند وظیفه خود را به درستی انجام دهد.

خواندن مقاله
علت تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی دوقلو پاکشوما

پس بهتر است هر چند وقت یک بار از سالم بودن و نداشتن گرفتگی در این قسمت مطمئن شوید تا از نشتی آب در کف یخچال سامسونگ جلوگیری شود.

 

علت جمع شدن آب در کف  یخچال سامسونگ  بدون برفک

علت جمع شدن آب در کف  یخچال سامسونگ  بدون برفک

یخچال شما دارای یک سیستم زهکشی است که مایعات را جمع آوری می کند و آن را به یک ظرف تخلیه که در پایین و کف یخچال قرار دارد هدایت می کند. اگر سیستم زهکشی با زباله یا یخ مسدود شده باشد، ممکن است آب نتواند به درستی جریان یابد و منجر به تجمع آب در داخل یخچال و در نتیجه جمع شدن آب در کف یخچال سامسونگ شود.

 

علت کار نکردن یخچال ساید سامسونگ

یکی از موارد زیاد علت کار نکردن یخچال ساید سامسونگ، نشتی آب یخچال می باشد.

ابتدا باید منبع نشتی آب را شناسایی کنید و سپس اقدام به رفع آن کنید.

زمانی که نشت آب رخ می دهد، بهتر است یخچال خود را از برق جدا کنید. همچنین می تواند به منظور جلوگیری از سرایت نشت به سایر قسمت های خانه کمک کند. اگر این کار را انجام دهید، می توانید هنگام تعمیر یا عیب یابی منبع مشکل، از نشت آب بیشتر جلوگیری کنید.

 

چرا در یخچال سامسونگ من اینقدر رطوبت وجود دارد؟

چرا در یخچال سامسونگ من اینقدر رطوبت وجود دارد؟

هر گاه غذای داغ داخل یخچال قرار می گیرد باعث تراکم و تبدیل گرما به شبنم در داخل یخچال می شود. قبل از قرار دادن غذا در یخچال، ابتدا اجازه دهید غذا خنک شود. برخی از سبزیجات رطوبتی ایجاد می کنند که به طور طبیعی در داخل یخچال متراکم می شود.یکی دیگر از موارد بسیار مهم نشتی آب در یخچال های سامسونگ، فیلتر آب می باشد. بهتر است برای جلوگیری از این اتفاق در زمان ها مناسب فیلتر آب را تعویض کنید زیرا رسوبات موجود در آب سبب گرفتی فیلتر می شوند و همین امر باعث نشتی آب می گردد.

خواندن مقاله
شماره نمایندگی تعمیر یخچال سامسونگ

 

چگونه از تجمع رطوبت در یخچال جلوگیری کنم؟

توصیه هایی برای قرار دادن غذا:

  • غذای داغ را داخل یخچال قرار ندهید. لطفاً قبل از قرار دادن آن در دستگاه صبر کنید تا به دمای داخل خانه برسد سپس آن را در یخچال قرار دهید.
  • برای اطمینان از گردش کافی هوا در یخچال، بهتر است از پر کردن بیش از اندازه مواد غذایی در داخل یخچال پرهیز کنید تا هوا به راحتی در داخل آن گردش داشته باشد.
  • توصیه می شود مواد غذایی را در داخل طرف های سرپوشیده نگهداری کنید.

 

برای رفع مشکلات جدی یخچال سامسونگ خود، می توانید با تیم تخصصی رادیکال امداد تماس بگیرید. برای نمایندگی تعمیر یخچال سامسونگ می توانید با این شماره های  ۰۹۳۵۹۳۸۹۷۹۲  و ۰۲۱۵۵۷۹۸۹۹۲ تماس بگیرید.

 

امتیاز شما به این مقاله

پست های اخیر

با گارانتی رضایت مشتری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم درخواست خدمات

به زودی با شما تماس خواهیم گرفت