جستجو

تعویض فیلتر یخچال سامسونگ

با رادیکال امداد تا انتهای این مقاله همراه باشید . 

تعویض فیلتر یخچال سامسونگ

تعویض فیلتر یخچال سامسونگ

حتما شما هم برای یک بار هم که شده تعویض فیلتر یخچال سامسونگ به گوشتان خورده است در واقع امروز در اکثر خانه ها، یخچال ها دارای فیلتر هستند. و در نهایت این یخچال ها قابلیت تصفیه آب را دارند اینگونه کار می کنند که آب شیر لوله کشی را می‌توان به آب آشامیدنی سالم و تمیز تبدیل می کنند.

یخچال سامسونگ یک برند محبوب در مورد یخچال های دارای فیلتر آب است. فیلتر کربن فعال در یخچال و فریزرهای سامسونگ به طور موثری بیشتر آلاینده های موجود در آب از جمله فلزات سنگین ، کیست ، سرب و سایر موارد را کاهش می دهد و یک آب تمیز و قابل آشامیدن و تامین مداوم آب آشامیدنی فیلتر شده، سالم، خنک و با طعم و بوی تضمین شده را به ارمغان می اورد و می توانید با خیال راحت از آن استفاده کنید.

یخچال سامسونگ شما فقط زمانی که کارتریج فیلتر آب به خوبی کار می کند، آب آشامیدنی تمیز را همانطور که انتظار می رود ارائه می دهد. به همین دلیل است که به مشتریان یخچال سامسونگ توصیه می شود که تعویض کارتریج فیلتر آب را در دسترس داشته باشند

اگر یخچال سامسونگ شما نیاز به تعویض فیلتر یخچال سامسونگ دارد و شما به تنهایی قادر به تعویض فیلتر یخچال سامسونگ نیستید می توانید با شماره های   ۰۹۳۵۹۳۸۹۷۹۲  و ۰۲۱۵۵۷۹۸۹۹۲ تماس بگیرد تا تیم تیم تخصصی رادیکال امداد در کم ترین زمان با شما ارتباط بگیرند.

 

تعویض فیلتر اورجینال یخچال سامسونگ

تعویض فیلتر اورجینال یخچال سامسونگ

اکثر فیلتر های اورجینال و استاندارد یخچال سامسونگ داری گواهینامه کیفیت از اداره سلامت اروپا و سازمان غذا و داروی امریکا هستند.پس برای حفظ سلامتی خود باید حتما از فیلتر اورجینال استفاده کنید.

فیلترهای آب سامسونگ به راحتی قابل تعویض هستند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک فیلتر با کیفیت مناسب و سازگار با آن مدل بخرید و سیستم را برای انجام تغییر باز کنید. می توانید دفترچه راهنمای کاربر را بخوانید تا فیلتر را پیدا کنید و مکانیسم تعویض را بررسی کنید.

نکته مهم در تعمیر یخچال سامسونگ، علاوه بر داشتن تخصص و مهارت کافی، استفاده از قطعات اصلی و اورجینال در تعمیر یخچال می باشد البته باید به این نکته هم اشاره کنیم که تیم تخصصی رادیکال امداد ابتدا سعی می کنند که قطعه خراب شده یخچال را تعمیر کنند اگر آن قطعه  دیگر تعمیر شدنی نباشد از قطعات فابریک و اورجینال برای یخچال سامسونگ شما استفاده می کنند.

خواندن مقاله
تعمیر یخچال در تهران

 

 

تعویض فیلتر یخچال و تاثیر آن بر آبسردکن

تعویض فیلتر یخچال و تاثیر آن بر آبسردکن

اگر فیلتر آب به تازگی تعویض یا نصب شده است، مطمئن شوید که فیلتر به درستی نصب شده است. اگر فیلتر آب به درستی قرار نصب نشده باشد، می تواند باعث عدم تولید یا تولید کم یخ و عدم توزیع مناسب آب شود در واقع اگر با این مشکلات در آبسردکن خود روبرو شده اید بهتر است فیلتر آب را بردارید و دوباره آن را نصب کنید و می توانید برای تعمیر آبسردکن یخچال سامسونگ خود از یک متخصص در این زمینه کمک بگیرید.

گرفتگی یا نصب نادرست فیلتر آب باعث کاهش جریان آب به یخ‌ساز و دستگاه پخش‌کننده یخ می‌شود و در نتیجه مکعب‌های یخ کوچک می شود و فشار آب آبسردکن بسیار کم  می شود.

اگر فیلتر مسدود شده است و نمی توانید بلافاصله آن را تعویض کنید، فیلتر را بیرون  و سپس بهتر برای تعمیر آبسردکن یخچال سامسونگ از یک متخصص در این زمینه کمک بگیرید.

 

چرا باید فیلتر یخچال بین 3 تا 6 ماه تعویض گردد؟؟

اگر فقط در صورت قرمز شدن نشانگر و آلارم نمایشگر ، فیلتر آب یخچال خود را تعویض کنید، می تواند خطرناک باشد. پس از آلارم چراغ نشانگر ، لزوماً جایگزینی لازم نیست. درعوض ، شما باید علائم مختلف دیگری را بررسی کنید تا تشخیص دهید که آیا شما نیاز به تعویض فیلتر یخچال سامسونگ دارید یا خیر.

هر فیلتر آب سامسونگ شامل یک لایه کربن فعال است که سلامت آن توسط سازمان بهداشت جهانی تایید شده است.این فیلتر قبل از رسیدن به مرحله اشباع و گرفتگی کامل باید تعویض شوند.معمولا هر 6 ماه یک شما باید تعویض فیلتر یخچال سامسونگ را انجام دهید.

فیلترهای کربن فعال شده آلودگی ها را جذب می کنند تا آن ها را از آب جاری جدا کنند. با این حال ، ناخالصی ها به سطح کربن می چسبند و گیر  می افتند. بنابراین، فقط آب تمیز به دستگاه پخش کننده می رسد و شما با خیال راحت می توانید از آن استفاده کنید.

 

اگر فیلتر کربن فعال را حتی پس از اینکه کل سطح آن مملو از آلاینده های جذب شده است، عوض نکنید، ضرر بیشتری نسبت به فایده دارد. آلاینده ها جذب نمی شوند و از پشت فیلتر به آب آشامیدنی شما سرریز می شوند. چنین آلودگی در آب تصفیه شده ممکن است مورد توجه قرار نگیرد یا از طریق طعم، بو و ظاهر تشخیص داده شود

خواندن مقاله
علت برفک زدن یخچال فریزر سامسونگ

 

چگونه مدل فیلتر یخچال سامسونگ خود را پیدا کنیم؟

چگونه مدل فیلتر یخچال سامسونگ خود را پیدا کنیم؟

محل قرارگیری فیلترهای آب در یخچال سامسونگ شما بسته به مدل آن متفاوت است. بنابراین، اطمینان حاصل کنید که دفترچه راهنمای یخچال سامسونگ خود را به درستس مطالعه کرده باشید تا هنگام تعویض فیلتر یخچال سامسونگ خود مدل مناسب یخچال خود را به درستی انتخاب کنید.

همچنین در کنار فیلترهای آب یخچال سامسونگ شما نیز دارای شماره مدل هستند. این شماره به شما کمک می کند فیلتر جایگزین مناسب را خریداری کنید.

فیلترهای آب در مدل های چهار درب(فرنچ) و مدل های چهار فلکس بین کشوهای سبد های میوه قرار گرفته است.

در یخچال ساید بای ساید سامسونگ، فیلترهای آب معمولاً در سمت راست کشوی پایین در قسمت مواد غذایی تازه قرار دارند

 

چه زمانی فیلتر آب یخچال را عوض کنیم؟

چه زمانی فیلتر آب یخچال را عوض کنیم؟

برای تعویض فیلتر یخچال سامسونگ  خود ابتدا شما باید علائم مختلفی  را بررسی کنید تا بتوانید در زمان مناسب اقدام به تعویض فیلتر یخچال سامسونگ خود کنید.

از روش های بسیار رایج برای تشخیص تعویض فیلتر یخچال سامسونگ خود برسی کردن مزه  آب تصفیه شده و یا بو و  ظاهرآب تصفیه شده می توانید به راحتی تشخیص دهید که الان زمان مناسب تعویض فیلتر یخچال سامسونگ هست یا خیر.

دیگر عواملی که باید هنگام تعویض فیلتر یخچال سامسونگ به آن ها توجه کنیم:

  • کاهش نرخ جریان یا فشار آب

اگر جریان آب یا فشار آب سردکن یخچال شما کند شده است، علت را جستجو کنید. تغییر میزان فشار خارج شده از آبسردکن می تواند به علت گرفتگی داخلی یا انسداد در محیط فیلتر باشد. این به دلیل تجمع مواد و غبار و یا کثیفی های در داخل و اطراف فیلتر  می باشد و در نهایت عبور آب از آن را دشوار می کند.

  • طعم بد آب

ناخالصی ها یا میکروارگانیسم های موجود در آب آشامیدنی می توانند طعم آن را تلخ  و یا دچار تغییر مزه کند کنند. ممکن است این عامل و علت فرسوده بودن فیلتر باشد که بهتر سریعا اقدام به تعویض فیلتر یخچال سامسونگ خود کنید.

  • چراغ های هشدار

بسیاری از یخچال‌ها با فیلترهای داخلی آب دارای چراغ‌های نشانگر برای هشدار در مورد نیاز به تعویض فیلتر یخچال سامسونگ هستند. هنگامی که فیلتر دیگر آب تمیز را تامین نمی کند، چراغ قرمزی که روشن می شود یک هشدار است. اگرچه هشدارهای نشانگر همیشه درست نیستند، اما باز هم نباید آنها را نادیده بگیرید. در عوض، فیلتر و کیفیت آب را تجزیه و تحلیل کنید تا تصمیم خود را برای تعویض فیلتر یخچال سامسونگ بگیرید.

  • تغییر رنگ آب
خواندن مقاله
تعمیرکار یخچال

تیره شدن یا ظاهر سفید رنگ در آب نشانه بارز آسیب جدی به فیلتر است. ممکن است به دلیل رشد میکروبی یا نشت گازهای انباشته شده یا ناخالصی ها به آب آشامیدنی باشد. بنابراین، باید سریعا به فکر تعویض فیلتر یخچال سامسونگ خود باشید.

 زمان مناسب تعویض فیلتر یخچال سامسونگ

همانطور که قبلا ذکر شد، شش ماه زمان کافی برای در نظر گرفتن تعویض کارتریج فیلتر آب است. فیلتر کربن فعال سامسونگ معمولا تا این مدت به شما خدمت می کند و پس از آن فاسد می شود. اگر کیفیت آب شما بسیار پایین باشد یا مصرف آب شما بسیار زیاد است، ممکن است زودتر فرسوده شود. اما شش ماه همیشه باید یک زمان هشدار برای بررسی سلامت فیلتر و تصمیم گیری  تعویض فیلتر یخچال سامسونگ باشد.

آیا برای تعویض فیلتر یخچال سامسونگ خود باید آب را خاموش کنید؟

یخچال‌هایی که دارای فیلترهای آب داخلی هستند باید به منبع آب موجود شما متصل باشند تا بتوانند آب تمیز را ارائه کنند. اما قبل از تعویض فیلتر، این منبع آب باید قطع شود تا از ریختن آن جلوگیری شود. پس از فرآیند تعویض، منبع آب دوباره نصب کنید.

به طور مشابه، یخچال های سامسونگ با فیلترهای داخلی دارای مکانیزم قطع آب قبل از تعویض هستند. آنها دارای یک “دریچه خاموش کننده خودکار” هستند تا فعلاً از رسیدن آب به فیلتر جلوگیری کند و تا با خیال راحت به تعویض فیلتر یخچال سامسونگ بپردازید. بنابراین، نیازی به قطع یا قطع اتصال آب قبل از تعویض فیلتر نیست.

با این حال، در یخچال های سامسونگ با فیلترهای آب خارجی، برای ادامه فرآیند تعویض، بهتر است آب به صورت دستی قطع شود. شما نمی توانید فیلتر را خارج کنید زیرا آب با فشار جریان دارد. همیشه توصیه می شود برای جلوگیری از ایجاد مشکل و مسائلی بدتر، منبع آب را قطع کرده و سپس فیلتر قدیمی را جدا کنید و شروع به تعویض فیلتر یخچال سامسونگ خود نمایید.

برای تعمیر یخچال سامسونگ خود، می توانید با تیم تخصصی رادیکال امداد تماس بگیرید.

 

امتیاز شما به این مقاله

پست های اخیر

با گارانتی رضایت مشتری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم درخواست خدمات

به زودی با شما تماس خواهیم گرفت