جستجو

علت آب شدن فریزر سامسونگ

با رادیکال امداد تا انتهای این مقاله همراه باشید . 

علت آب شدن فریزر سامسونگ

علت آب شدن فریزر سامسونگ

اگر شما به دنبال علت آب شدن فریزر سامسونگ خود هستید باید بدانید که دارای دلایل مخلفی می باشد.

ابتدا بهتر است بررسی کنید که درزگیرهای درب پاره نشده باشد یا کثیف و غبار نگرفته باشند. درزگیرهای کثیف می توانند باعث ایجاد شکاف هایی بسیار بزرگ شود که همین امر سبب می شود تا هوای گرم وارد فریز شما شود و بر عمکرد خنک شدن آن تأثیر گذارد.

بنابراین اگر متوجه شدید درزگیرهای کثیف یا یخ زدگی در اطراف واشر ایجاد شده است، بلافاصله آن ها را تمیز کنید و تا 24 ساعت اجازه دهید یخچال شما دمای مناسب را به دست آورد.

از دیگر علت آب شدن فریزر سامسونگ و  و به اندازه کافی سرد نبودن آن این مورد می باشد که در دمای نامناسبی باشد و نتواند  همه چیز را یخ زده نگه دارد.

بنابراین فریزرها باید روی 0 درجه فارنهایت (-18 درجه سانتیگراد) تنظیم شوند تا مواد غذایی به خوبی منجمد شوند. اگر فریزر شما گرمتر از آن است، ممکن است نتواند بستنی شما را در حالی که سایر اقلام را منجمد نگه می دارد جامد نگه دارد.

 

دلایل علت آب شدن فریزر سامسونگ و مواد غذایی درون آن

دلایل علت آب شدن فریزر سامسونگ و مواد غذایی درون آن

اگر متوجه شدید که دمای فریزر مدام در حال افزایش است یکی دیگر از علت آب شدن فریزر سامسونگ شما می باشد.

مشکل ممکن است مربوط به کویل های کمپرسور و کندانسور باشد. اگر به نظر می رسد هیچ کدام از اینها مشکل ندارند، دوباره بررسی کنید تا مطمئن شوید که مهر و موم های کنار درب فرسوده نشده اند. با گذشت زمان، درزگیرهای در امتداد درها ممکن است مقداری از بین بروند و هوای گرم وارد شود و همین سبب و علت آب شدن فریزر سامسونگ شما می شود.

خواندن مقاله
چگونه قفل ماشین لباسشویی ال جی را باز کنیم

ممکن است مشکلی در اواپراتور، کندانسور یا کمپرسور وجود داشته باشد. یک بار دیگر، توصیه می شود که یک متخصص لوازم خانگی این موضوع را بررسی کند.تعویض این قطعات می تواند هزینه بر باشد برای همین تیم رادیکال امداد تلاش خود را می کند که در ابتدا قطعه خراب شده را تعمیر کند اگر در نهایت به هیچ عنوان قابل تعمیر نبودند با استفاده از قطعات اورجینال و با کیفیت آن قطعه را تعویض کنند و به تعمیر یخچال سامسونگ شما بپردازند.

یکی از مشکلات یخچال فریزر سامسونگ این می باشد که بسیاری از سنسورهای دما معیوب هستند و از تجمع یخ در پشت یخچال شکایت دارند. مصرف کنندگان می گویند این تجمع دریچه های هوا را مسدود می کند و روند خنک سازی را مختل می کند و باعث افزایش دما می شود و درنهایت یکی دیگر از علت آب شدن فریزر سامسونگ می باشد.

 

آب شدن فریزر سامسونگ و ریست کردن آن

آب شدن فریزر سامسونگ و ریست کردن آن

گاهی ممکن است برهم خوردن تنظیمات دما فریزر سامسونگ شما علت آب شدن فریزر باشد اولین اقدامی که بهتر است شما انجام دهد ریست کردن آن می باشد.

ریست یخچال سامسونگ در واقع باعث می شود که تمامی تنظیمات به حالت اولیه برگشته و همچنین اگر خطایی در کارکرد برد یخچال به وجود آمده است بر طرف شود. در واقع می توانیم بگوییم گاهی بعضی از مشکلات ایجاد شده در یخچال  شما را مجبور به ریست یخچال سامسونگ خود می کند.

ریست یخچال سامسونگ در واقع باعث می شود که تمامی تنظیمات به حالت اولیه برگشته و همچنین اگر خطایی در کارکرد برد یخچال به وجود آمده است بر طرف شود. در واقع می توانیم بگوییم گاهی بعضی از مشکلات ایجاد شده در یخچال  شما را مجبور به ریست یخچال سامسونگ خود می کند.

خواندن مقاله
دکمه تخلیه آب ماشین لباسشویی ال جی

برای این کار می توانید دکمه های Power Cool و Power Freeze را به طور همزمان برای پنج ثانیه فشار دهید و نگه دارید. اگر بازنشانی کار کرد، صدای زنگ می‌شنوید و یخچال با تنظیمات پیش‌فرض شروع به کار می‌کند.

 

مشکلات خنک کننده با یخچال یا فریزر سامسونگ

اگر فریزر شما یخ نمی‌زند و به دنبال علت آب شدن فریزر سامسونگ خود هستید یا اگر یخچال یا سایر محفظه‌های کنترل‌شده دما (مانند FlexZone) خنک نمی‌شوند، چندین گزینه برای رفع مشکل و اصلاح دما وجود دارد. بیشتر نگرانی‌های مربوط به سرمایش را می‌توان با تنظیم تنظیمات یخچال، استفاده و مراقبت مناسب، بازرسی و تمیز کردن درزگیر درب یا تنظیم مجدد یخچال برطرف کرد.

یا ممکن از فریزر شما یخ بزند اما سربع آب شود در این حالت ممکن است یخچال به دلیل ترکیبی از تراکم و گردش هوای ضعیف در اطراف دستگاه، در پشت یخ بزند. مشکلات دیگر عبارتند از بارگیری بیش از حد با غذا، تنظیمات نامناسب دما یا قطعات معیوب. دما را بررسی کنید، از جریان هوای کافی اطمینان حاصل کنید و اگر مشکل ادامه داشت میتوانید از تیم رادیکال امداد در این زمینه کمک بگیرید.

 

علت جمع شدن آب در کف یخچال سامسونگ

از علت جمع شدن آب در کف یخچال سامسونگ که بسیار مهم است، باز گذاشتن طولانی مدت درب یخچال است که باعث یخ زدگی در داخل یخچال و فریزر به علت وارد شدن دمای داخل خانه به یخچال می شود و در نهایت جمع شدن آب در کف یخچال می شود.

اگر متوجه انباشته شدن یخ/یخ زدگی در داخل یخچال خود شدید، ممکن است لازم باشد دستگاه خود را یخ زدایی کنید. برای اطلاع از نحوه یخ زدایی دستگاه، لطفاً برای راهنمایی به دفترچه راهنمای لوازم خانگی خود مراجعه کنید و اگر برای شما این کار سخت بود بهتر است  از تیم تخصصی رادیکال امداد برای رفع این مشکل کمک بگیرید.

خواندن مقاله
برنامه شستشوی ماشین لباسشویی سامسونگ مدل eco bubble

 

یخچال فریزر سامسونگ من باید در چه دمایی تنظیم شود؟

یخچال فریزر سامسونگ من باید در چه دمایی تنظیم شود؟

شما باید دمای یخچال خود را در تمام طول سال روی 3 درجه سانتیگراد / 37.4 درجه فارنهایت تنظیم کنید و فریزر خود را روی -19 درجه سانتیگراد / -2.2 فارنهایت (یا -18 درجه سانتیگراد / – 0.4 فارنهایت، بسته به مدل خود) تنظیم کنید. اطمینان حاصل کنید که یخچال فریزر شما حداقل 5 سانتی متر از دیوارها در دو طرف و 10 سانتی متر از دیوار در عقب قرار دارد.

و در نهایت دمای فریزر باید روی 0 درجه فارنهایت تنظیم شود تا همه چیز بسیار سرد بماند. فریزر باید به اندازه ای سرد باشد که مواد غذایی را منجمد نگه دارد و آن را تا زمانی که برای پختن یا گرم کردن مجدد آماده شود نگهداری می کند و به هر دلیلی اگر دمای فریزر شما مناسب نباشد می تواند سبب و علت آب شدن فریزر سامسونگ شما شود.

 

در نتیجه گاهی ممکن است ممکن است فریزر به دلیل خطای کاربر، مانند بسته بندی بیش از حد مواد غذایی یا بسته نشدن درب، به اندازه کافی سرد نباشد. با این حال، قطعات فریزر شما به مرور زمان فرسوده می شوند و ممکن است بر قابلیت انجماد دستگاه شما تأثیر بگذارند و از دیگر علت آب شدن فریزر سامسونگ شمامی باشد.

همچنین از پرکردن بیش از اندازه فریزر سامسونگ خود پرهیز کنید زیرا پر کردن بیش از حد فریزر می‌تواند دریچه‌های هوا را مسدود کند و در نهایت بر کندانسور یخچال شما فشار  وارد کند که می‌تواند منجر به سوختگی شود.

تیم رادیکال امداد  آماده ی پاسخگویی به همه سوال های شما عزیزان می باشد.

امتیاز شما به این مقاله

پست های اخیر

با گارانتی رضایت مشتری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم درخواست خدمات

به زودی با شما تماس خواهیم گرفت